Anasayfa / TÜM HABERLER / KÜLTÜR-SANAT / ‘İnsan kemiği parçaları yeni buluntular değildir’

‘İnsan kemiği parçaları yeni buluntular değildir’

Göbeklitepe Kazı Başkanı Klaus Schmidt’in eşi Çiğdem Köksal-Schmidt, kazı çalışmaları ile ilgili ortaya çıkan gelişme ve iddialara yönelik açıklamalarda bulundu.

Koordinatöre tepki gösteren Çiğdem Köksal-Schmidt,”Urfa dan yerel bir program seyrediyorum Klaus’un ardından koordinatör olarak görevlendirilen kişi, yerel televizyonda çıkmış, Klaus Schmidt Göbekli Tepe’nin ritüel bir merkez olduğunu söylüyordu , ben evlerin de, yerleşimin de burada olduğunu düşünüyorum diyor.

SCHMİDT İN DEĞERLENDİRMELERİNİ HEMEN YENİLEMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR

Eşimin vefatının ardından alanda geniş kapsamlı kazı çalışması yapılmadı, sadece Klaus un başladığı koruma çatısı için gerekli sondaj alanlarında son evreler kazıldı…bu alanlar bir metreden geniş değil…burada bulunan küçük buluntularla Klaus Schmidt in değerlendirmelerini hemen yenilemek mümkün değildir…Ayrıca son günlerde konuşulan insan kemiği parçaları Yen’i buluntular değildir, eşimin zamanında bulunan ve incelemeleri başlayan, ancak yayını geçtiğimiz günlerde bitirilen buluntulardır.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Büyükşehir’in Başkan Ben Olsaydım’ Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Başkan Ben Olsaydım’ adlı proje yarışmasının sonuçları açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.