Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / Bahçeli, Siverek’teki olayla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Bahçeli, Siverek’teki olayla ilgili değerlendirmelerde bulundu

( ŞANLIURFA – RHA ) Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı twitter üzerinden Siverek’teki yaşanan provakasyon girişimine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; Siverek İlçesinde, geçtiğimiz günlerde tahrayla  Atatürk büstüne saldırmaya çalışan Mehmet Malbora isimli saldırgan ile ilgili tespitlerde bulundu.

ATATÜRK;  TÜRKİYE’DİR, CUMHURİYET’TİR, DEVLETTİR

“Son günlerde cereyan eden sansasyonel ve milli bünyeye operasyon niteliğindeki vakaların birbiriyle doğrudan, en azından dolaylı bağı vardır.” diyen Bahçeli, şöyle konuştu:”Şanlıurfa’nın  Siverek ilçesinde, başında sarık bulunan bir meczup eline aldığı tahra ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki  Atatürk büstüne saldırdı. Mezkur alçak provokasyon haklı ve meşru bir infial ve tepkinin önünü açtı. Unutulmasın ki  Atatürk;  Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, devlettir. Aziz  Atatürk Türk milletinin ortak ve kurucu değeridir. Kurtuluşun lideri, kuruluşun mihveridir. İnkarcılar ise hıyanetin hizmetkarlarıdır.  Atatürk ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünün mimarı, ‘Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur’, seslenişinin mucididir”

İlginizi Çekebilir

Başkan Yalçınkaya Temizlik Çalışmalarını Denetledi

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya pandemide çalışmalarına yoğunluk veren temizlik çalışmalarını denetledi. Mesai mefhumu gözetmeksizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.