Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / Urfa CHP’den hükümete tepki
????????????????????????????????????

Urfa CHP’den hükümete tepki

(ŞANLIURFA-RHA) CHP Şanlıurfa İl Başkan yardımcısı Neşe Tanal, “Erdoğan iktidarı her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına alma çabasındadır.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Teşkilatı basın açıklaması düzenleyerek, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerinden Ak Parti’ye yüklendi. Pati adına basın açıklamasını okuyan CHP Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Neşe Tanal, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız. Erdoğan iktidarı, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi gösterme çabasındadır.” diye konuştu.

‘ORTADA BİR CASUSLUK YOKTUR’

Ortada bir casusluğun olmadığını ifade eden Tanal, “Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı ve heyet değiştirilmiş, mahkumiyet kararı verilmiş daha sonra da bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu davalar kumpas davalarının tipik özelliğidir. Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış, şimdi de Genel Başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç CHP Genel Başkanını tehdit ederek topluma korku salmaktır.” şeklinde konuştu.

‘MAZLUMLARIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Başkan Yardımcısı Neşe Tanal, “Erdoğan’ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturamayacaksınız. Türkiye’ye giydirmek istediğiniz deli gömleğini yırtıp atacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

HÜDA PAR Genel Başkanı Sağlam: İşgal rejimine karşı Müslümanlar sesini yükseltmeli

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa ve Kıble Mescidi’ne dönük saldırılarına tepki gösteren HÜDA PAR Genel Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.