Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Recep Tayyip Erdoğan sosyal tesislerinde çalışmalar sürüyor

Recep Tayyip Erdoğan sosyal tesislerinde çalışmalar sürüyor

Siverek Belediyesi, bölgenin turizm ve ekonomisine katkı sağlayan Nissibi Köprüsü’nün yanı başında yapımına başladığı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan mesire alanı ve sosyal tesislerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Siverek-Kâhta karayolunda ulaşımı sağlayan karayolunun barajla birlikte sular altında kalması üzerine karşıya geçmek için yıllarca sıkıntı yaşayan vatandaşlar, Nissibi Köprüsü’nün açılmasıyla rahatladı.

Açılışı 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ve Türkiye’nin en büyük 3. asma köprüsü olan Nissibi’nin yanı başında 50 bin m²’lik alan üzerinde yapımı süren sosyal tesiste piknik alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, oturma ve dinlenme alanları, seyir terasları ve yeşil alanların yer aldığı belirtildi.

Projede ayrıca ziyaretçilerin araçlarını park etmesi için iki ayrı otopark ile kapalı ve açık kafeteryaların yanı sıra mescitlerin bulunduğu bildirildi.

Çalışmaların kısa süre içerisinde bitirilerek halkın hizmetine sunulacağını belirten Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, şunları kaydetti: “Nissibi köprüsünün yanı başında yapımı devam eden sosyal tesisleri Fen İşleri müdürümüzle birlikte inceleme fırsatı bulduk. Sosyal tesisimiz son aşamasına gelmiş durumda, halkımız buraya geldiğin zaman her türlü ihtiyacını giderecek oyun ve oturma grupları, piknik yapabilecek her türlü imkân bulunmaktadır.”

Dev sosyal tesisin konumu itibariyle de önemli bir noktada olduğunu belirten Öncül, “Buranın ayrı bir özelliği ise Nissibi köprüsünün burada olması. Hem Kâhta hem Adıyaman hem Siverek ve Urfa’nın ulaşımını sağlayan önemli bir mekân. Bizde bu mesire alanımızın ismini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini koymakla buraya güzel bir renk kattık. Halkımızı özellikle hafta sonları buraya bekliyoruz, güzel bir gün geçireceklerini inanıyoruz, vakitlerini iyi geçireceklerine inanıyoruz.”dedi.

Fırat Nehri’nde tur amacıyla bir gemi alındığını dile getiren Öncül, “Burada gemimiz var, halkımız geldiği zaman ücretsiz bir şekilde gemimizden yararlanacak, ayrıca birde teknemiz var, Takoran’da halkımız buraya geldiği zaman istediği zaman ücretsiz olarak halkımız tekne ile gezi yapabilecek. İnşallah güzel bir gün geçirmeye çalışacak, halkımızın memnun ettiğimiz zaman bunun karşılığını alacağız ve yapılan çalışmanın Siverek halkına yöremizdeki insanlara hayırlı olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

Sosyal tesis ve mesire alanında sürdürülen çalışmaların Temmuz sonuna kadar bitirilerek bölgeye kazandırılacağı belirtildi

İlginizi Çekebilir

Başkan Ekinci Polislerle birlikte Fidan Dikti

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü ve Polis haftası kutlama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.