Anasayfa / TÜM HABERLER / YAŞAM / Şanlıurfa’nın çehresi değişiyor

Şanlıurfa’nın çehresi değişiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaköprü’de yapımı süren dere çevre düzenlemesi çalışmalarında sona gelindi.

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Büyükşehir olarak yeşile büyük önem veriyoruz, suyun olduğu her yerde bir güzellik bir serinlik var” dedi.

Akpınar dere peyzaj çalışması ile Karaköprü ilçesine daha güzel bir görünüm kazandıracağını belirten Başkan Çiftçi: “Akpınar dere peyzaj çalışmalarında Karşıyaka Mahallesi’ne söz verdiğimiz gibi güzel bir şelaleye Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı olarak imzayı atmış bulunuyoruz. Çok az eksiği kaldı. Bu eksiklikleri gerek daire başkanımız ve gerek şube müdürlüğümüz tarafından kısa süre içersinde giderecektir. Su hayattır. Suyun olduğu her yerde bir güzellik bir serinlik var. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanlığı gerek Gap Vadisi projesiyle gerekse Halil-ür Rahman şehir ormanı projesiyle Şanlıurfa’ya yeşil alan, sosyal alanları kazandıracak ve suyu insanlarımızla buluşturacağız. İnsanımız hizmetin en iyisine layık. Şehrimize kazandırmış olduğumuz dere peyzaj çalışmamız Karaköprü ilçesi  Karşıyaka mahallemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 ÇİFTÇİ: YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak yeni projeleri şehrimize kazandırıyoruz. Ekip ruhu içersinde çalışıyoruz. Vatandaşımızın bu mekanları güzel ve dikkatli  kullanması lazım, çocukların tehlikelere karşı korunması için  korkuluklar yapılıyor ve gerekli tedbirleri alınıyoruz. İnsanların sağlığı, mutluluğu ve  huzuru için çalışıyoruz. Karaköprü günden güne güzelleşiyor, yeni yeşil alanlarla Gap Vadisi projeleri Karaköprü’ye kadar geliyor. Haliliye ilçesi Karaköprü ilçesi bu projelerle toplam bin 400 dönüm  yeşil alana kavuşacaktır. Yeni yeşil alanlar şehrimize apayrı bir çehre kazandıracak” dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ GAP VADİSİ 1. ETAPTA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Gap Vadisi 1. Etap Cumhuriyet Tesislerinde incelemelerde bulunan Başkan Çiftçi, piknik yapan vatandaşlarla sohbet edip, talep ve önerilerini dinledi. Yaz mevsiminde Büyükşehrin yapmış olduğu tesisleri mekan olarak seçen vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çiftçi’ye teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir

Mustafa Kılıç Hoca hakka yürüdü

Ömrünü Kur'an'a adamış değerli alim Mustafa Kılıç hoca hakkın rahmetine kavuşmuştu. Ömrünü Kuran-ı Kerim okumaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.