Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Bozova’nın Çöp Sorunu Çözüldü (VİDEOLU)

Bozova’nın Çöp Sorunu Çözüldü (VİDEOLU)

Şanlıurfa’nın tüm ilçelerinde vahşi depolama sistemine son vererek insan sağlığına yönelik tehdidi ortadan kaldıran Katı Atık Tesisleri inşa eden Büyükşehir Belediyesinde adres bu kez Bozova oldu. 4 ayda yapımı tamamlanan tesis Bozova’nın 30 yıllık çöp depolama sorununu ortadan kaldıracak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale, Suruç, Birecik, Ceylanpınar, Siverek ve Viranşehir’in ardından Bozova’da da yapımını tamamladığı katı atık aktarma istasyonunu hizmete sundu. İlçede şu ana kadar yaşanan vahşi depolama tekniği ile çöp yakma uygulamasını ortadan kaldıran tesisin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bozova Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanı Zekeriya Göker, Büyükşehir yönetim kadrosu, Meclis üyeleri, AK Parti Bozova Belediye Başkan Adayı Suphi Aksoy, Proje ortağı kuruluşlar UNDP ve İl Bank Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

HİBE İLE YAPILAN TESİS, 4 AYDA TAMAMLANDI
İlçenin önümüzdeki 30 yıl süresince çöp depolama sorununa çözüm bulacak tesis, Ekim 2018’de temel atımının ardından düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Törende katılımcıları selamlayan Başkan Nihat Çiftçi, Bozovalıların hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek insan odaklı çalışmalara her zaman ağırlık verdiklerini söyledi.
Katı atık tesisleri sayesinde toprak, hava ve su kirliliğinin önüne geçtiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, “Tüm emeklerinden dolayı Büyükşehir kadrolarına ve proje ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi sırada Hilvan var. Hilvan’ı da tamamlayarak tüm ilçelerimizi katı atık aktarma istasyonları ile sağlıklı bir gelecekte inşa ediyoruz. Bozova’mızdaki tesisimizden alınacak katı atıklar buradan şehir merkezine nakledilecek ve elektrik enerjisine dönüştürülecek” dedi.

“BOZOVA İÇİN EN İYİ HİZMETİ HAYATA KAZANDIRDIK”
Konuşmasında ilçe genelindeki çalışmaları da dile getiren Başkan Çiftçi, “Altyapı, yeşil alan, mezarlık düzenlemeleri, sıcak asfalt ve kırsal mahalle yol çalışmalarının yanı sıra ilçemiz için sebze ve buğday pazarı, atık su, küçük sanayi sitesi projelerimiz hazır. Tüm bunlarla Bozova daha güzel bir ilçe haline gelecektir. Biz her zaman ilçeleri ile birlikte kalkınan bir Şanlıurfa özlemi içerisinde olduk. Tüm ilçelerimize eşit hizmet anlayışıyla yaklaştık” diye konuştu.
Başkan Çiftçi’nin ardından bir konuşma yapan Bozova Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanı Zekeriya Göker de Büyükşehir’in hizmet konusunda her zaman yanlarında yer aldığını söyledi.
Konuşmaların ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi.

 

İlginizi Çekebilir

Bozova’yı dolu vurdu…Vatandaşlar yetkililerden destek bekliyor!

Şanlıurfa’da etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolu ve sağanak yağış fıstık ağaçlarına zarar verdi. Bozova ilçesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.