Anasayfa / TÜM HABERLER / SİYASET / 27.Dönem Şanlıurfa Milletvekilleri Yemin Etti

27.Dönem Şanlıurfa Milletvekilleri Yemin Etti

(Ruha Haber Ajansı RHA)-27. Dönem Şanlıurfa Milletvekilleri yemin etti.

Şanlıurfa Milletvekilleri; Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Gülender Açanal, İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Ali Cevheri, Ahmet Akay, Halil Özşavlı, İbrahim Özyavuz, Aziz Aydınlık, Nimetullah Erdoğmuş, Nusrettin Maçin, Ömer Öcalan ve Ayşe Sürücü TBMM’de yemin ederek resmen görevlerine başladılar.

GÜLPINAR METNE BAKMADAN YEMİN ETTİ

Milletvekillerinin yemin töreninde, 24. 25. 26 ve 27. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, yemin metnini ezbere okuyan tek milletvekili oldu. Gülpınar, yemin metnini okurken kürsüdeki kağıda bakmayarak ezbere okudu.

İŞTE MİLLETVEKİLLERİNİN ETTİĞİ YEMİN METNİ:

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

İlginizi Çekebilir

Davutoğlu Şanlıurfa’ya geliyor! İşte Davutoğlu’nun 2 günlük Urfa programı

(RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’ya gelecek olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun programı belli oldu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.