Anasayfa / TÜM HABERLER / YEREL HABER / Büyükşehir’den Miraç Kandili İkramı

Büyükşehir’den Miraç Kandili İkramı

Meneviyatın ve huzurun başkenti olan Şanlıurfa’da düzenlenen Miraç Kandili Programına binlerce kişi katıldı. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz ’in yaşadığı kutsal yolculuk gecesi olan Miraç Kandilinde binlerce kişi Halil-ur Rahman Dergah Cami’ndeki Miraç Kandili programına katıldı.

 

Dünyanın en kadim kentlerinden biri olan ve menaviyatın başkenti olan Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi eski bir geleneği daha yaşatırken gelen konuklar için stantlar açarak 5 bin adet süt ve su ikramında bulundu.

 

Vatandaşlar, Miraç Kandili dolayısıyla Hazreti İbrahim’in doğduğu rivayet edilen makamı ziyaret ederek dualar ettiler. Şanlıurfa Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen mevlitte çok sayıda vatandaş katıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Mevlüt programına katılarak vatandaşların Miraç Kandilini tebrik etti.

 

Dergah Camii avlusunda gerçekleştirilen ikram dağıtımına; Büyükşehir Belediyesi stantlarına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve yönetimi katıldı.

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Karaköprü kadrosunu güçlendirecek

Geçtiğimiz gün teknik direktör Hüseyin Dağ ile yollarını ayıran ve İhsan Karabulut ile yola devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.