Anasayfa / TÜM HABERLER / Dicle Elektrik, 8 Milyonluk Yatırım Yapacak  

Dicle Elektrik, 8 Milyonluk Yatırım Yapacak  

 

ŞANLIURFA-(RUHA AJANS)-Dicle Elektrik yıl sonuna kadar Şanlıurfa’da 8 Milyon liralık yatırım yapacağını açıkladı.Dicle elektrik’ten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

 

”Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK)’nunöngördüğüyatırımları gerçekleştiren Dicle Elektrik, yıl sonuna kadar il genelinde 40 kilometre yolda aydınlatma çalışması gerçekleştirmeyi planlıyor.

Şanlıurfa’da devam eden aydınlatma çalışmaları için 8 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirecek olan enerji şirketi, Bağlarbaşı, Açıksu, Hayati Harrani Direkli ve Yenice mahallerindeki aydınlatma çalışmalarını bu yıl bitirmeyi hedefliyor. Viranşehir, Ceylanpınar, Siverek Halfeti ilçelerinde başlatılan aydınlatma çalışmaları ise devam ediyor.

5 Bin Adet Armatür Yenilendi

Bir yandan yeni aydınlatma yatırımları yapan enerji şirketi, diğer yandan da mevcut aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarımlarını yapıyor.

Yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanları yenileriyle değiştirilirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış olmasına rağmen dış etkenler sebebiyle arızalanan armatürler ise onarımdan geçiriliyor. Dicle Elektrik tarafından sadece 2017 yılı içerisinde Şanlıurfa’da ekonomik ömrünü tamamlayan 5 bin armatürü yenilediği bildirildi.”

 

İlginizi Çekebilir

Urfa’da silah kaçakçılığına geçit yok!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmalarla kentte silaj kaçakçılığına geçit vermiyor. 6136 SKM suçunun önlenmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.